Narożnik do salonu – jaki jest najlepszy?

Podejmując decyzje o wyborze odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu, warto przemyśleć kilka ważnych, zarówno praktycznych jak i estetycznych, kwestii. Narożniki do salonu powinno wybierać się ze szczególną starannością i rozsądkiem. Wydawać by się mogło, że ich podstawowym zadaniem jest oczywiście umożliwienie komfortowego i ergonomicznego wypoczynku, to mają również drugą funkcję – dekoracyjną.

 

Musimy pamiętać, że narożniki do salonu są najczęściej największym meblem w salonie, więc automatycznie skupiają na sobie oczy wszystkich odwiedzających nas gości, ale także innych domowników. To właśnie one są nieodłącznym towarzystwem sportowych wydarzeń, filmowych seansów czy ulubionych seriali. Na początku, musimy przemyśleć do czego tak naprawdę będziemy wykorzystywać strefę wypoczynkową. Jeżeli najbardziej zależy nam na funkcjonalności wybierzmy takie meble, które będą duże, posiadają praktyczną funkcję spania, mają jeden lub nawet więcej pojemników na pościel, wygodne zagłówki oraz materiału, który nie klei się do naszego ciała i jest prosty w utrzymaniu czystości.

 

Unikajmy np. skóry, ponieważ czasem może ona jakby skrzypieć. Jeśli interesuje nas wyłącznie funkcja dekoracyjna, zainwestujmy w narożnik o bardziej wyszukanej formie, tapicerowany, o rzucającej się w oczy, ulubionej i mocnej kolorystyce. Kolejną bardzo ważną sprawą jest wielkość. Rozmiar salonu, do którego wstawimy nowe meble, ma ogromne znaczenie. Zbyt duże narożniki do salonu, które swoim rozmiarem przeważają w wystroju, sprawiają wrażenie topornych i ciężkich. Odpowiedni wybór, musi być zgodny ze stylem aranżacji panującym w naszych wnętrzach, a także wyrażać charakter, gust i poczucie estetyki, które nam pasują. Obicie narożnika musi być bardzo trwałe, wytrzymałe na częste użytkowanie i umożliwić komfortowe czyszczenie jego powierzchni, bez powstawania nieestetycznych przetarć, sugerujących zaniedbanie i przestarzałość. Dobrze zachowany i nie blaknący kolor, zapewni zadowolenie na bardzo długi czas.

Author: stellan.pl