Kupno i remont nieruchomości. Marmurowe blaty w kuchni

Zakup swojego pierwszego mieszkania bądź domu jest marzeniem wielu osób. Przeniesienie się "na swoje" jest jedną z oznak usamodzielnienia i dorosłości. Niestety jest to marzenie trudne do zrealizowania dla wielu osób, przede wszystkim ze względu na kwestie finansowe. Nie ma co ukrywać, że taki zakup to bardzo duży wydatek i niewiele jest osób, które dysponują niezbędną kwotą gotówki. Na szczęście pomocne są w tym przypadku bańki oferujące swym obecnym bądź przyszłym klientom kredyty hipoteczne, czyli pożyczki oparte o dwustronną umowę, której kwotą przeznaczona ma zostać na zakup dzialki budowlanej i budowę domu, zakup domu bądź mieszkania albo też remont. Z zaciągnięciem kredytu wiąże się oczywiste mnóstwo formalności i niestety nie każdy będzie w stanie wykazać się zdolnością kredytową która takie rozwiązanie umożliwia, niemniej jednak jest to i tak spore ułatwienie. W jaki sposób można to zaciągnąć?

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Zanim rozpoczniesz poszukiwania własnej nieruchomości ustal dokładnie budżet, jakim na ten cel dysponujesz. Do budżetu wliczyć możesz zarówno środki własne, czyli twoje oszczędności, jak i które, jaką będzie skłonny udzielić ci bank. Bank udziela pożyczki na podstawie twojej zdolności kredytowej. Aby ją ustalić potrzebuje szeregu różnego rodzaju informacji. Dotyczą one zarówno twojej sytuacji zawodowej, a konkretnie rodzaju umowy zatrudnienia, miesięcznych zarobkìw itd; życia prywatnego – ilości osób, które wchodzą wraz z tobą do twojego gospodarstwa domowego, dzieci i innych osób na twoim utrzymaniu, miesięcznych wydatków itd.; oraz kwestii związanych z samą nieruchomością, którą planujesz zakupić.

Marmurowe blaty w kuchni

Najlepiej na etapie planowania przejrzeć oferty kredytowe różnych banków i umówić się na rozmowę z doradcą w kilku z nich. Pamiętaj, że sam koszt nieruchomości to nie wszystkie wydatki. Często z zakupem wiąże się także konieczność przeprowadzenia prac remontowych. Być może marmurowe blaty w kuchni mogą poczekać, niektóre prace są jednak niezbędne.

 

Author: stellan.pl