Obrus na stół ogrodowy – aranżacje i pomysły na dekorację

Obrus na andresola – najlepsze aranżacje i pomysły na dekorację

Stół ogrodowy to jedno z najlepszych miejsc, gdzie można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Aby przyjemność była jeszcze większa, warto zainwestować w obrus na andresola. Oprócz tego, że ochrania on blat stołu przed zabrudzeniami, to także stanowi ważny element dekoracyjny. W tym artykule przedstawimy najlepsze aranżacje i pomysły na dekorację.

  1. Kolorowe wzory a jednolity stół

Jeśli zależy nam na ożywieniu prostego i jednolitego stołu, warto wybrać obrus w kolorowe wzory. Polecamy florystyczne i geometryczne kompozycje, które idealnie pasują do sezonu letniego. Takie rozwiązanie będzie także dobrym wyborem dla posiadaczy jednolitych mebli ogrodowych.

  1. Proste i stonowane aranżacje

Jeśli zależy nam na stonowanej aranżacji, polecamy wybierać spokojne i proste wzory. Ciemne kolory lub pastelowe barwy to dobry wybór, gdyż nie rzucają się w oczy, ale jednocześnie nadają swoisty klimat. Idealnym dopełnieniem takiej aranżacji będą kwiaty lub świeczki w subtelnym kolorze.

  1. Wzory etniczne

Jeśli chcemy wprowadzić ekstrawagancki klimat, warto postawić na wzory etniczne. Kolorowe mandale czy intrygujące wzory afrykańskie idealnie odnajdą się na obrusie na andresola. W takiej aranżacji warto dobierać proste, drewniane dodatki, które nie będą kolidować z całością.

  1. Obrus plecionkowy

Zamiast standardowego obrusa, warto postawić na mniejsze przecieraki, wykonane z bibuły lub papieru. Idealnym wyborem będzie obrus plecionkowy, który ożywi stół, ale nie będzie przytłaczał. Ten rodzaj obrusa można wykorzystać także jako podkład pod talerze lub kieliszki.

  1. Kwiaty i dekoracje na stole

Oprócz obrusa, ważnym elementem dekoracyjnym będą kwiaty i inne ozdoby. Najlepszym wyborem będą stosunkowo proste kompozycje, składające się z kwiatów oraz świec. Warto ustawić je na stołku lub na tacce, dzięki czemu będą się prezentować bardzo efektownie. Jednocześnie warto pamiętać, aby nie przesadzać z ilością ozdób, bo mogą one przyćmić całą aranżację.

Podsumowując, obrus na andresola to ważny element dekoracyjny, który warto dopasować do naszych potrzeb i preferencji. Proste i stonowane aranżacje będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie minimalizm, zaś kolorowe wzory pozwolą na żywszą i bardziej dynamiczną zabawę kolorami. Jednocześnie warto pamiętać, by nie przesadzać z dekoracjami, gdyż to prostota jest tutaj kluczem do sukcesu.

Author: stellan.pl