Aranżacja wnętrz – czy świat polubi najnowsze pomysły?

To pytanie zadają sobie projektanci wnętrz, którzy widzą już na horyzoncie nowe trendy. Muszą oni umieć nadążyć za zmieniającą się modą i zachować czujność. Obecnie, bardzo nieśmiało pojawiają się pewne całkiem nowe aranżacje wnętrz, których świat nie miał okazji jeszcze poznać. Zobacz poniżej kilka takich właśnie absolutnie świeżych i ciekawszych propozycji.

Moda na XXL

Maksymalizm to charakterystyczny nurt, wcale nie do końca sprzeczny z minimalizmem. Moda na duże, może zostać wykorzystana w minimalistycznych aranżacjach, nadając im ciekawego wyrazu. Na przykład tapeta w mocne, przerysowane wzory, świetnie sprawdzi się, na jednej ze ścian w prostym białym wnętrzu. Właśnie w okładzinach ściennych doskonale widać ten nowy nurt. Królują w nim motywy roślin i kwitów o ogromnych liściach. Nowe aranżacje wnętrz w duchu XXL przepełnia również mnogość kolorów i wzorów. Taki przepych, może kojarzyć się z chaosem, nic bardziej mylnego! Owszem ma być na bogato, ale ze smakiem!

Millenial pink – czy to nie jest kiczowate?

Pokolenie Y, czyli tak zwanych millenialsów, to klucz do rozszyfrowania koloru millenial pink. Są to ludzie o otwartych umysłach, pragnący równouprawnienia. Dlatego mówi się, że ten odcień różu sprawdzi się zarówno w kobiecych, jak i męskich aranżacjach. Kolor ten ciężko zamknąć w ramy. Jest to na pewno róż zgaszony, delikatny i pastelowy, wpadający w odcienie brzoskwiniowe, ale również łososiowe. Możemy zdecydować, że będzie on grał w pomieszczeniu główne skrzypce lub postawić tylko na różowe dekoracje. Sypialnię, na pewno wyposażymy w miękkie wezgłowie łóżka oraz ciężkie welurowe zasłony w kolorze millenial pink. W salonie z kolei można wprowadzić jedynie różowe dodatki – poduchy, pufy czy doniczki. I jak myślisz – kobieco, intymnie i delikatnie, ale z charakterem, prawda?

Wielki powrót lastryko

To prawdziwe zaskoczenie i wielka niewiadoma. Lastryko próbuje podbić nowe aranżacje wnętrz, ale czy damy mu drugą szansę? Przecież już kiedyś, z wielkim hukiem, wyrzuciliśmy je z naszych mieszkań. Teraz nieśmiało powraca, pojawiając się w coraz to nowszych odsłonach. Najmodniejszą wersją jest terazzo w kolorze złamanej bieli z barwnymi drobinkami. W takiej właśnie odsłonie, pojawia się na kuchennych ścianach oraz pod prysznicem w łazienkach. Ciekawe jest to, że kupimy również modne tapety i płytki z takim wzorem, wtedy lastryko może śmiało zagościć w salonie. Nowoczesne lastryko naprawdę zaskakuje, ale czy porzucimy skojarzenie z PRL-em?

 

Author: stellan.pl