Sztuczne drzewka bonsai – dekoracyjne rośliny do wnętrza

Sztuczne drzewka bonsai – nie tylko dekoracyjne rośliny do wnętrza

Zwolennicy budowania małych ogrodów w mieszankach miniaturowych krajobrazów, którzy cenią sobie tę formę sztuki, wiedzą, że bez drzewek bonsai nie ma co zaczynać przygody z tymi małymi ogrodami. Drzewka bonsai charakteryzują się nie tylko pięknym i charakterystycznym kształtem, ale również przyciągające wzrok kolorem pąków, liści oraz sęków. Jednak ze względu na ich delikatność i wymagania pielęgnacyjne, wielu producentów postawiło na stworzenie sztucznych drzewek bonsai.

 1. Dlaczego warto zainwestować w sztuczne drzewka bonsai?
  Chociaż zwykle wybieramy rośliny naturalne, to czasem sztuczne mogą być lepszym wyborem. Co przemawia za sztucznymi drzewkami bonsai?
 • Brak konieczności pielęgnacji – sztuczne drzewka nie wymagają podlewania, przycinania oraz podkarmiania, co oznacza zdecydowaną oszczędność czasu i wydatków.
 • Łatwość w czyszczeniu – ze względu na dużą ilość kurzu i brudu w mieszkaniach, czyszczenie naturalnych drzewek bonsai bywa czasochłonne i kłopotliwe. Sztuczne drzewka nie wymagają specjalistycznych środków ani technik czyszczenia, co zdecydowanie ułatwia ich pielęgnację.
 • Trwałość – naturalne drzewka bonsai, szczególnie te uprawiane w mieszkaniach, bywają narażone na choroby i infekcje. Sztuczne drzewka są niemalże niezniszczalne i nie ulegają chorobom.
 1. Jakie są rodzaje sztucznych drzewek bonsai?
  Sztuczne drzewka bonsai są dostępne w wielu wariantach, zarówno pod względem gatunków, jak i rozmiarów.
 • Odmiany iglaste – najczęściej oferowane w wersji sztucznej, są łatwe w utrzymaniu i wymieniane co kilka lat, w zależności od stylu, w jakim są prowadzone.
 • Odmiany liściaste – ich recypiencyjność wśród klientów jest coraz większa, mogą być brązowozielone lub jasnozielone, a także obejmować wiele tonów pomiędzy tymi dwoma kolorystykami.
 1. Gdzie umieścić sztuczne drzewka bonsai?
  Umieszczenie sztucznych drzewek bonsai w domu nie jest wcale trudne, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach:
 • Nie zasłaniajmy ich – sztuczne drzewka są piękne i przykuwają uwagę. Umieszczajmy je zatem w takim miejscu, by były widoczne dla domowników i gości.
 • Odpowiednie oświetlenie – choć sztuczne drzewka bonsai nie potrzebują światła do życia, dobór odpowiedniego źródła oświetlenia może znacznie podnieść ich estetykę.
 • Przyjazna aranżacja – umieszczenie sztucznego drzewka w naturalnym, drewnianym garnku jasno pokazuje, że takie rośliny będą dobrze wyglądały również w połączeniu z innymi roślinami na parapecie lub wewnątrz specjalnie zaprojektowanego miniaturowego ogrodu.
 1. Podsumowanie
  Sztuczne drzewa bonsai to doskonała alternatywa dla naturalnych. Są łatwe w utrzymaniu, nie wymagają pielęgnacji oraz są na tyle estetyczne, by ozdobić każde wnętrze. Warto zainwestować w takie drzewka, aby cieszyć się ich pięknem bez zbędnego wysiłku.

5.Sztuczne drzewka bonsai – jak je pielęgnować?
Sztuczne drzewka bonsai nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Zaleca się jedynie regularne usuwanie kurzu i zanieczyszczeń z powierzchni liści oraz konary. Możemy używać do tego celu delikatnej szmatki lub specjalistycznych preparatów.

Author: stellan.pl