Etapy planowania łazienki

Łazienka jest chyba najmniejszym, ale nie mniej ważnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu. Nastrój, w jakim wychodzimy z niego rano, decyduje o tym, jak będzie wyglądał nasz dzień, dlatego ważne jest, aby połączyć funkcjonalność i wygodę.

Główne etapy planowania łazienki

Planowanie łazienki to etap odpowiedzialny, długi i czasochłonny. Należy dokładnie przemyśleć sposób na planowanie łazienki i kompetentnie wykonać projekt, aby na kilkanaście lat zapomnieć o pracach budowlanych w tym miejscu. Najpierw należy zmierzyć łazienkę, zaznaczając na planie położenie wszystkich urządzeń komunikacyjnych, odpływów i wlotów rur. Po drugie, należy rozważyć możliwość połączenia łazienki z toaletą. W ten sposób można powiększyć pomieszczenie i uczynić je bardziej funkcjonalnym.

Po trzecie, konieczne jest sporządzenie wstępnej listy wymagań. Wybierz pomiędzy wanną a kabiną prysznicową, zdecyduj o instalacji pralki (którą można umieścić na przykład w kuchni) i zdecyduj, czy w pomieszczeniu potrzebny jest pisuar lub bidet.

Po czwarte, należy rozważyć możliwość przeniesienia własności mediów. Współcześni producenci oferują wiele opcji w tym zakresie: elastyczne węże do wody, rury karbowane i inne. Można je łatwo wykorzystać do przeniesienia instalacji hydraulicznej w nowe miejsce.

Liczba łazienek w domu

Czy potrzebujesz dwóch, czy tylko jednej łazienki? Czy uważasz, że połączenie dwóch pomieszczeń ma sens? Nie ma prostej odpowiedzi. Wszędzie są plusy i minusy.

Pozytywne strony:

  • Większa przestrzeń w łazience.
  • Wszystko znajduje się w jednym pomieszczeniu, nie ma potrzeby chodzenia do łazienki po skorzystaniu z toalety.
  • Zmniejszenie kosztów materiałów dla jednej ściany.
  • Większe możliwości twórczego działania.

Negatywne aspekty integracji:

  • Jeśli rodzina jest liczna, do łazienki mogą ustawiać się kolejki.
  • Niedogodności związane z umieszczeniem wanny w pobliżu toalety.
  • Demontaż ścianki działowej wymaga uzyskania zezwolenia, które nie zawsze jest łatwe do uzyskania.
  • Tak czy inaczej, decyzja należy do Ciebie; musisz tylko dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Author: stellan.pl