Dekoracje na stół do salonu – inspiracje i pomysły na aranżację stołu w salonie

Dekoracje stołu do salonu – pomysły na aranżację i inspiracje

Salon to przestrzeń w domu, która powinna być wyjątkowa, elegancka i przyjazna dla gości. Właśnie dlatego, warto zwrócić szczególną uwagę na dekoracje stołu, który jest w salonie jednym z najważniejszych elementów wystroju. W tym artykule przedstawimy kilka inspiracji i pomysłów na aranżację stołu w salonie.

  1. Klasyczne aranżacje stołu – elegancja i prostota

Jeśli chcemy uzyskać klasyczną, elegancką aranżację stołu w salonie, powinniśmy postawić na proste i stonowane dekoracje. Biały obrus, kryształowe szkło, porcelana i minimalistyczna ozdoba stołu wystarczą, by uzyskać idealną aranżację. Warto pamiętać, że nie należy przesadzać z dekoracją, aby nie przytłoczyć gości.

  1. Rustykalne aranżacje stołu – naturalność i ciepło

Jeśli preferujemy bardziej rustykalne i naturalne akcenty w wystroju, warto zastosować drewnianą ozdobę stołu oraz ozdobić go kwiatami w glinianych doniczkach lub wiklinowych koszach. Podobnie jak w przypadku klasycznej aranżacji stołu, należy pamiętać, że mniej może być więcej – zbyt dużo dekoracji może przesadzić z dobrym smakiem.

  1. Nowoczesne aranżacje stołu – minimalizm i oryginalność

Jeśli szukamy nowoczesnych inspiracji do ozdoby stołu w salonie, warto zastosować kolorowe, geometryczne podkładki i akcesoria do stołu. Do ozdoby warto użyć także minimalistycznych wazonów, w których umieścimy odmienne od siebie gałązki lub kolorowe kwiaty. Wszystko po to, by uzyskać oryginalny i modny wystrój.

  1. Tematyczne aranżacje stołu – kreatywność i fantazja

Zmiana aranżacji stołu podczas sezonowych świąt lub ważnych uroczystości to często błyskawiczna podpowiedź do uzyskania tematycznych dekoracji. Warto tu zastosować kreatywność i fantazję – szklanki ze świętymi Mikołajami i zapachem korzennych przypraw, czy też kwiaty w kolorze narodowym to tylko kilka przykładów na aranżację stołu w świątecznym klimacie.

  1. Eko aranżacje stołu – natura i zrównoważony rozwój

Coraz częściej w wystroju dominują elementy związane z eko stylem. Do ozdobienia stołu w salonie można użyć papierowych serwetek, naturalnych materiałów tj. bawełna, len, czy też bambusowe talerze. Do całości można dodać elementy ozdobne związane z naturą, jak np. suszone kwiaty lub łodygi.

Podsumowanie

Dekoracje stołu do salonu to ważne aranżacje, które wpływają na atmosferę spotkania z gośćmi. Warto pamiętać, że ozdoba stołu powinna wpisywać się w ogólną estetykę salonu. Klasyczna, rustykalna, nowoczesna, tematyczna czy eko – każda aranżacja stołu ma swoje wady i zalety i w zależności od okoliczności powinniśmy użyć one, która wyraża nasz styl i osobowość.

Author: stellan.pl