W jakiej sypialni sprawdzi się łóżko kontynentalne?

Każda sypialnia ma swój styl i swoich gospodarzy. Dlatego też bardzo starannie należy wybierać umeblowanie do tego pomieszczenia. Może od tego zależeć nie tylko wygląd, ale również komfort korzystania z niego. Łóżko kontynentalne to najnowszy trend w wielu domach – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Jakie są cechy łóżka kontynentalnego?

Jest to rodzaj łóżka bardzo wysokiego. To zasługa wysokiej skrzyni, wewnątrz której umieszczone są nie tylko materace, ale i sprężyny, co nadaje odpowiedniej twardości, elastyczności, ale i grubości meblowi. Wysokie łóżko to ogromna zaleta – siadając nie trzeba zginać kolan pod bardzo dużym kątem, przez co nie przyjmują one dużego obciążenia. Podobnie jest przy wstawaniu – stawy nie dźwigają tak dużego ciężaru, jaki dźwigałyby na przykład przy wstawaniu z niskiego łóżka lub materaca rozłożonego na podłodze. Łóżko kontynentalne może być wykonane w różnych stylach – rustykalnym, nowoczesnym, królewskim czy jakikolwiek innym. Jego zewnętrzne cechy mogą być więc bardzo różne i pod tym względem każdy użytkownik jest w stanie dobrać coś, co najbardziej mu się spodoba.

Dla kogo taki model łóżka?

Poleca się te modele łóżka osobom, które doskonale wiedzą, czego chcą, a na pewno pragną, by ich sen każdej nocy dawał im regenerację i siłę. Gwarantem tego jest oczywiście wygoda podczas snu. Jeśli uda się to osiągnąć – wówczas każda noc przynosić będzie prawdziwe ukojenie. Szczególną grupą osób, do których się kieruje ofertę łóżek kontynentalnych, są seniorzy oraz osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem czy stawami – dla nich każde wstawanie lub kładzenie się na niskie łóżko jest prawdziwą udręką. Dodatkowo oczywiście nie mniej istotne są gabaryty takiego modelu. Jest on duży, sprzedawany również w bardzo szerokich rozmiarach, dlatego najlepiej sprawdza się w sypialniach przestronnych, gwarantujących komfort poruszania się. Tak naprawdę jednak takie łóżko może zmieścić się nawet w małej sypialni, choć czasem odbywa się to kosztem innych mebli, na przykład stolików nocnych, szaf lub komód.

Author: stellan.pl