Metalowe kwietniki na balkon

Metalowe ozdoby zyskują coraz większą popularność, jeśli chodzi o aranżacje zewnętrzne i wewnętrzne również. Jednym z najlepszych przykładów pięknych i funkcjonalnych dekoracji wykonanych z metalu są kwietniki z donicami występujące w nowoczesnym designie. To elementy aranżacji, które są zarówno ciekawą dekoracją do salonu, sypialni, przedpokoju, jak i przed drzwiami wejściowymi, na balkonie, do budynków, restauracji, kawiarni.

Metalowe kwietniki mają wiele zalet. Przede wszystkim posiadają całkiem solidne i trwałe konstrukcje, które umieszczają rośliny na idealnej wysokości. To sprawia, że można je z łatwością pielęgnować bez konieczności schylania się lub klękania. To wygodne, praktyczne i piękne. Ponadto, tego typu donice na balkon są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Stal galwanizowana, z której najczęściej wykonane są metalowe kwietniki, powstaje poprzez przyklejenie warstwy cynku do powierzchni stali. Pomaga to zapobiec rdzewieniu metalu i czyni donicę znacznie bardziej odporną na zmienne warunki atmosferyczne. Takie wykonanie budzi jednak obawę, że cynk użyty w tym procesie przesiąknie do gleby i uszkodzi rosnące w niej rośliny i warzywa.

I coś w tym jest. Na szczęście, dopiero w dłuższym okresie czasu tylko niewielka ilość cynku może przesiąknąć do gleby. Świetną wiadomością jest to, że nie jest to koniecznie zła rzecz dla warzyw lub ludzi, którzy je jedzą. Cynk jest bowiem naturalnym minerałem, który powszechnie występuje w glebie ogrodowej. W rzeczywistości zarówno rośliny, jak i ludzie potrzebują niewielkiej jego ilości, aby przetrwać.

Jedną z głównych zalet korzystania z metalowych kwietników na balkonie, jest to, że można wybrać najlepszy rodzaj gleby dla konkretnych roślin, a nie trzeba polegać na istniejącej glebie w stoczni lub ogrodzie. Zamiast wypełniać całe donice ziemią, warto użyć wypełniacza (na przykład szyszki, orzeszków ziemnych lub piasku), który pokryje dolną połowę kwietnika.

Podwyższone kwietniki balkonowe występują zazwyczaj w dużych rozmiarach, a korzystając z lekkiej mieszanki gleby bez trudu zatrzyma się wilgoć, więc nie będzie konieczności podlewania donic zbyt często. Taka gleba będzie znacznie lepsza niż luźna, piaszczysta gleba, przez którą woda będzie przepływać zbyt szybko i trzeba będzie ponownie podlewać.

Author: stellan.pl