Ogród przydomowy dla psa: Zapewnij swojemu pupilkowi wygodną przestrzeń

Domowy ogród to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu – wypoczywamy, organizujemy spotkania z rodziną i przyjaciółmi, uprawiamy warzywa i owoce. Dlaczego by nie dać naszemu psu możliwości korzystania z ogrodu? Oto kilka wskazówek, jak zapewnić pupilkowi wygodną przestrzeń.

 1. BEZPIECZEŃSTWO PRZED WSZYSTKIM
  Przed umieszczeniem psa w ogrodzie, należy upewnić się, że teren jest bezpieczny dla pupila. Ogród powinien być ogrodzony i zabezpieczony przed możliwością ucieczki lub wejścia na niebezpieczne tereny. Warto także upewnić się, że nie ma w nim szkodliwych roślin czy toksycznych przedmiotów.

 2. STREFY RELAKSOWE I ZABAWY
  Podobnie jak ludzie, psy potrzebują swego miejsca do wypoczynku oraz strefy dla zabaw. W ogrodzie warto stworzyć dla psa miejsce, w którym z łatwością może odpocząć – strefa cienia, wygodne legowisko czy zadaszenie przed deszczem. Co więcej, warto zadbać o strefę dla zabaw: umieścić w ogrodzie przeszkody, piłki do gry czy kulki do turlania.

 3. WODA W OGRODZIE
  W ciepłe dni psu dobrze zrobią schłodzające kąpiele. Z tego powodu warto zadbać o możliwość zanurzenia się w wodzie w ogrodzie. Można zdecydować się na stworzenie basenu dla psa lub umieszczenie w ogrodzie niewielkiego basenu. Warto pamiętać, aby woda nie była zanieczyszczona i co jakiś czas wymieniać ją na świeżą.

 4. OCHRONA PRZED SŁOŃCEM
  Pamiętajmy, że psy podobnie jak ludzie, odczuwają skutki długotrwałego przebywania na słońcu. Warto zagwarantować pupilkowi ochraniające przed słońcem miejsce – np. zadaszenie bądź pergolę. Warto także zadbać o to, aby pies miał stały dostęp do wody pitnej, szczególnie w okresach letnich.

 5. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
  W odróżnieniu od mieszkań, ogród przydomowy daje wiele możliwości do uprawiania przez psa aktywności fizycznej. Warto upewnić się, że zające zjadające warzywa nie majętni mogą wprowadzać psa w błąd; warto zadbać, aby mieć miejsce na poranny jogging lub wieczorny spacer, czy inne formy aktywności fizycznej, w których pies będzie się dobrze czuł.

Ogród przydomowy to wymarzone miejsce dla psa. Odpowiednio przygotowany i wyposażony, zapewni mu wygodną przestrzeń do wypoczynku i zabawy. Warto zadbać o bezpieczeństwo, strefy relaksu i zabaw, wodę, wygodne miejsce do odpoczynku i ochronę przed słońcem oraz kreatywnie wykorzystać możliwości ogrodu do uprawiania aktywności fizycznej.

Author: stellan.pl