Rośliny ozdobne na balkon: Moda na kolorowe aranżacje

Rośliny ozdobne na balkon: moda na kolorowe aranżacje

Balkony i tarasy są coraz bardziej popularnym miejscem, gdzie można wypocząć i przyjemnie spędzić czas. Moda na aranżacje z roślinami ozdobnymi na balkonach również nabiera na sile. Kolorowe kwiaty, rośliny pnące i zielone pnącza są idealnymi elementami dekoracyjnymi, które w prosty sposób odmienią nasze miejsce wypoczynku.

  1. Najmodniejsze rośliny ozdobne na balkon:

-Róża pnąca- soczyste, ciemne odcienie, które wprowadzą romantyczny nastrój na balkonie.
-Tawuła- niebieski i fioletowy kolor, który idealnie komponuje się z zielenią.
-Traganek- mocny, różowy kolor, który przyciąga uwagę i nadaje podekscytowania całej aranżacji.
-Bluszcz- roślina znakomita na zacienione balkony, jego bujne liście dodają pozytywnej energii i wprowadzają spokój.
-Petunia- zaduma i delikatność to główne walory tego kwiatu, który w letnie wieczory nastroi romantycznie.

  1. Cechy modnych aranżacji z roślinami:

-Duosfera czyli połączenie roślin o różnej formie i kolorze. Dobierając rośliny o różnych wysokościach, można zrobić niesamowitą kompozycję, która zrobi wrażenie na każdym.
-Symetria i minimalizm- proste aranżacje, złożone z jednego lub dwóch gatunków roślin, tworzą klimatyczne korowody kolorów. Symetryczne umiejscowienie roślin podkreśla równowagę kompozycji.
-Kontrasty kolorystyczne- zestawiając ze sobą kolory o przeciwnych charakterach, można uzyskać ciekawą i nowoczesną aranżację.
-Architektura roślin- rośliny pnące, których liście mkną po ścianie to idealny element dekoracyjny na balkonie. Pionowe ściany zielone wprowadzą pozytywną energię na każdy balkon.

  1. Najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin na balkonie:

-Rośliny ozdobne wymagają regularnego podlewania. Latem należy pamiętać o częstych podlewaniach, najlepiej rano i wieczorem.
-Kwitnące rośliny wytrzymują mniej czasu na bezpośrednim słońcu, dlatego warto ustawić je na takim balkonie, który jest zacieniony.
-Efekty zmęczenia roślin uwidaczniają się na liściach roślin, dlatego należy usuwać obumarłe liście i kwiaty, co pozwoli zwiększyć ich estetykę i trwałość.
-Oprócz podlewania i wycinania, warto dbać o glebę i przynajmniej raz w roku wymienić ziemię. Świeża gleba sprawia, że rośliny rosną silniej i wydajniej.

  1. Korzyści wynikające z urządzenia balkonu roślinami ozdobnymi:

-Rośliny wprowadzają pozytywny klimat w pomieszczeniu, dając nam energię i pozytywne wibracje.
-Kwiaty i pnącza na balkonie zatrzymują energię i zapewniają nam prywatność.
-Na balkonach z roślinami można tworzyć przestrzeń, w której można wypocząć i odpocząć po ciężkim dniu pracy przy jednoczesnym podziwianiu pięknych i kolorowych roślin.

  1. Zakończenie:

Aranżacja balkonu to świetny sposób na odprężenie się i dodanie uroku naszemu mieszkania. Moda na rośliny ozdobne na balkonach z pewnością nie mineła. Kolorowe i zadbane rośliny, niskie lub wysokie, pionowe i poziome, pojedyncze i w grupach, to tylko niektóre propozycje, które zadowolą każdego. Zastosowane wiedza dotycząca kompozycji roślin pozwoli uzyskać harmonijną i nowoczesną ozdobę balkonu, która przyciągnie uwagę każdego przechodnia.

Author: stellan.pl